Jaroslav Svoboda | *1992 Telč

Pohybuji se mezi Prahou a Vysočinou, fotím po celé ČR i v zahraničí

Fotografování se věnuji od roku 2012, kdy jsem několik let zároveň pracoval jako projektant v architektonické kanceláři.

V současné době mě fotografie zaměstnává na 100%, a to především ve sportovním prostředí a závodů horských kol, kde fotím pro několik týmu a společností z ČR i zahraničí během Světových pohárů a dalších velkých akcích.

Díky spolupráci s Českou tiskovou kanceláří (ČTK) mohu již třetím rokem pokrývat i další sportovní, kulturní a společenské události.

Pro firmy ze sportovního i jiného prostředí pořizuji lifestylové snímky, fotografie z kancelářských a výrobních prostor a portréty vedení i zaměstnanců. Portréty zajišťuji i pro jednotlivce jako jsou sportovci, umělci a osobnosti veřejného života.

Další částí mé tvorby je fotografování přírody a měst pro turistické portály, obce a zájmové spolky. Dlouhodobým klientem je zde pro mě Geopark Vysočina sídlící v mém rodném městě, dále pak rakouský Naturpark Blockheide a další.

V roce 2021 jsem získal druhé místo v soutěži Czech Press Photo v kategorii Sport se sérií fotografií ze závodů horských kol, dvě fotografie byly vybrány do užšího výběru World Sports Photography Awards, další pak v AIPS Sport Media Awards.

Výběr mých klientů si můžete prohlédnout zde, kontaktní údaje najdete zde.